15 Aralık 2014 Pazartesi

Notlarıma istek var ,zamanımda var bu geceyede bir not düşelim o zaman..


 Mini,şirin,minnak kız bebeler ve şanslı annelere ;

Kız çocuklarının küçükken inatla evcilik oynama talepleri erkek çocuklarının dayatmalarıyla isim değiştirse de her oyunun içine bir evcilik katmayı becermiştir kız çocukları..Ruhlarında anneleriyle büyüttükleri küçük evleri vardı onların çünkü..O oyunlarda anne olurlardı hep ve mutlaka bir de bebekleri olurdu..Yemek yedirdikleri ,sevdikleri,kızdıkları,ayaklarında salladıkları,beraber babalarını bekledikleri ve çok sevdikleri bir bebekleri..Anne rolünü çok sevemesem de ki bu korktugumdandı heralde baska sebebi yok benimde büyüttüğüm bebeklerim vardı elbet..Her birinin ayrı adı ve hikayesi vardı..Nesnelere anlamlar yüklemeyi  ozamanlarda sevmiştim belli ki çünkü o bebeklerin oyuncaklarının bile bir hikayesi vardı zihnimde..

Bir kız çocuğunu gözlemlediğinizde bebeğine zorla yemek yedirmeye çalıştığını '' ama kızım bu çok güzel ımm çok lezzetli neden yemiyorsun ki ? '' diye sorduğunu görebilirsiniz..Bi kaç dakika sonra yada önce annesiyle arasında geçen bir dialogu bebeğine uygularken ne de rahattır.Peki bir başka an o yemeği o soru üzerine yer mi ?  Büyük olasılıkla yemez ^.^ Ama annesinin o soruyu sorduğunda hissettiği üzüntüyü içinde hissetse belki de yerdi bilemeyiz..Her anne biraz üzülür şu replikler eşliğinde ; '' Bugün yine hiçbişey yemedi ,kiloda almıyor.'' '' Gece uykusunu dalamıyor ,bi yere mi ağrıyor acaba..? '' '' Dili çözülsede derdini dinlesek ne zormuş..'' vs. vs..
Tanıdığım ; dünyaları küçük bebeleri olan dertli,tatlı,minnoş ve normal anneler seviyorum sizleri ^.^ Normal dememin sebebi günümüzün anormal anneleri ve anormal insanlarından mütevellit..Üçüncü sayfada bir anne diye başlayan ve sonu korkunç biten hikayelerin kahramanlarını yetiştiren anneler kimlerdi diye meraklanıyorum hep..Ama olmuyor mu bir alimden bir zalimin doğduğu, bir zalimden de bir alimin doğabileceği gibi? Olabiliyor elbet Rabbim kimseye yaşatmasın o kötü senaryoları..Konuyu dağıtmadan o dertli annelere dönmek istiyorum..O kadar güzeldiniz,güzelsiniz ve güzel olacaksınız ki...Suretleriniz değişecek zaman değiştikçe ama tasalarınız aynı oldukça şirince anneler diye anılacaksınız hep..! Çok ama çok güzel bir duyguyla kutsanmış şanslı insanlarız biz kadınlar.. Ve şanslı kadınların dünyaya gelmesine sebep olunca daha bi şanslı sayıyoruz kendimizi ^.^ Anne merhametine nail olmak için bekleyen mini,şirin,minnak kız bebeler.. Çok seviyor anneleriniz sizleri ..

Ayşe'm,mini,şirin,minnak kızım..
Sen de çok şanlısın daha şimdiden..Umarım bu şansın farkında olarak yetişen bi kız olursun..Birgün o tasalanan annelerden olduğunda bu yazıyı okuyup tebessüm edebilmeni çok isterim..Daha neler neler isterim de sırayla , sakince ,anlatacağım ,öğreteceğim diye umudum var sana hepsini..
Biz şanslı anneler ve onların şanslı kızları siz küçük beyler ve tatlı babalar olmadan ne yapardık bu dünya da..? Sizleri unuttum sanmayın..Hayat sizlerle güzel bize..Sizler için ayrı ayrı not düşülmüştür tarihe sadece paylaşıma açık olmamıştır biline ^.^Sizleride seviyoruz elbette ve belki anlatırız ilerleyen günlerde..

Şimdilik bu kadar herkeslere tatlı rüyalar ^.^
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder